Jau šį penktadienį Klaipėda pasitiks Jūros šventę, kuri liepos 23-25 dienomis sveikins visus atvykusius. Tačiau, augant užsikrėtimo skaičiams šalyje, o Klaipėdos miestui antradienį patekus į raudoną sergamumo zoną, Jūros šventės organizatoriai imasi ypatingų saugumo priemonių, siekdami užkirsti kelią COVID-19 plitimui.

„Norime atkreipti dėmesį į saugumo reikalavimus ir prašymą pajutus nors vieną peršalimo simptomą susilaikyti nuo dalyvavimo šventėje ir ją stebėti internetu, tiesioginės transliacijos metu. Labai prašau žmonių būti sąmoningiems saugoti ne tik save, bet ir savo artimuosius, dėvėti apsaugines veido kaukes bei laikytis saugaus atstumo. Taip pat, prašau asmenų, kurie nepasiskiepiję, prieš atvykstant į šventę pasidaryti COVID – 19 testą ir įvertinti visas galimas rizikas“,- teigia „Klaipėdos švenčių“ vadovas Liutauras Galinis.

Jūros šventės metu bus įkurti du mobilieji vakcinacijos centrai, kurie kvies miestiečius ir miesto svečius pasiskiepyti nuo COVID – 19. Mobilieji skiepų centrai bus šalia Atgimimo aikštės esančioje „Maltos ordino“ palapinėje, bei Priešpilio g. teritorijoje.

„Kol šalyje išpilamos nepanaudotos vakcinos, norime paskatinti žmones skiepytis, nes tik skiepai mums padės išbristi iš COVID-19 liūno. Tad tikimės, kad žmonės į šventę atvyks ne tik gerai praleisti laiko, bet ir pasirūpins savo sveikata“,- sako L. Galinis.

Šventės teritorijoje nestigs saugumą akcentuojančių stendų, žmonės nuolat bus įspėjami informaciniais garso įrašais su prašymu laikytis saugaus atstumo, raginami dezinfekuoti rankas bei dėvėti apsaugines veido kaukę. Tačiau vienas pagrindinių akcentų šventės bei sergamumo mažėjimo sėkmei – žmonių sąmoningumas ir atsakomybė.

Taip pat piko valandomis, prieš ir po koncertų Kruizinių laivų terminale, bus uždarytas pasukamas tiltelis, jog išvengtume žmonių spūsčių – praėjimas galimas tik per Priešpilio g., kurioje bus reguliuojami žmonių srautai.

Užtikrinant maksimalią galimybę saugoti save ir kitus, miesto teritorijoje stovės dezinfekcinės stotelės, kurias nuolat papildys Jūros šventės savanoriai, nemokamos vienkartinės veido kaukės bus dalinamos „Klaipėdos švenčių“ palapinėje, kuri įsikurs Atgimimo aikštėje.

„Kasdien bendradarbiaujame ir tariamės su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, tad atkreipiame dėmesį, jog visi renginiai vyks tik lauke. Ir pagal visus Vyriausybės nutarimą nekomerciniams renginiams iki 2 val. keliamus reikalavimus, todėl atidžiai parinktos renginių trukmės. Organizuojant koncertus, pagrindinis akcentas – žmonių srautų valdymas, tad tuo pačiu metu skirtingose miesto erdvėse bus skirtingi koncertai  ir kitos veiklos, kad žmonių srautai pasiskirstytų kuo plačiau“, – sako L. Galinis.

Visiems mugės prekybininkams iškeltas reikalavimas dėvėti apsaugines veido kaukes, vienkartines pirštines ir prekybinėse vietose turėti dezinfekcinio skysčio.

Atsižvelgiant į šiuo metu galiojančius Vyriausybės reikalavimus ir rekomendacijas bei Klaipėdos patekimą į raudoną zoną, visos laikinos lauko kavinės Kruizinių laivų terminale, bus atskirtos apsauginėmis tvorelėmis dėl srautų skirstymo. Renginių vietose budintys savanoriai skatins renginio dalyvius naudoti veido kaukę, išlaikyti saugų atstumą.

Eisenoje dalyvaujančių įstaigų prašome, jog dalyviai einantys eisenoje būtų pasiskiepiję, pasidarę COVID – 19 testą, bei nejaunčiantys nei vieno peršalimo simptomo.

Atsižvelgiant į padėties rimtumą bei išlaikant saugius atstumus ir siekiant garantuoti patogų rikiavimąsi, pakeista eisenos rikiuotės vieta –  ja pasirinkta Universiteto alėja šalia Klaipėdos universiteto centrinių rūmų. Taip bus išlaikomas ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas tarp įmonių, kurių bendruomenės prilyginamos socialiniams burbulams. Renginyje dalyvaujančioms organizacijoms ir įmonėms rekomenduota apgalvoti dalyvių skaičių ir atsižvelgti į saugumo užtikrinimą. Eisenos dalyviai į šventę atvyks skirtingu laiku, siekiant išvengti būriavimosi.