2024-ųjų birželio 27-30 dienomis, Klaipėdos miestas jau penktą kartą priims prestižinių tarptautinių didžiųjų burlaivių lenktynių „Tall Ships Races 2024“ burlaivius. Tikimasi, kad starto uostu tampanti Klaipėda sulauks apie 80 didžiųjų burlaivių iš viso pasaulio.  Iš Klaipėdos burlaiviai plauks į Helsinkį, vėliau Taliną,  Mariehamną ir finišuos Ščecine.

Lenktynėse dalyvaujantys burlaiviai, kurių tikslas – propaguoti jaunimo ugdymą, kviečia 15-25 metų amžiaus jaunuolius mokytis buriavimo ir patirti nepakartojamą jūrinį nuotykį, tampant tarptautinių įgulų nariais.

Norintys tapti BURIAVIMO PRAKTIKANTAIS gali pildyti paraišką jau dabar. Užpildytas anketas galima siųsti iki spalio 1 d.

Iš visų atsiųstų anketų komisija atrinks 50 jaunuolių, kuriems 7 parų kelionė burlaiviu iš Klaipėdos į Helsinkį (mokymai, nakvynė ir maitinimas burlaivyje, sporto renginiai, ekskursijos, įgulų vakaras ir kelionė atgal) bus apmokėta organizatorių lėšomis. Šios sąlygos galioja tik Klaipėdos mieste gyvenantiems jaunuoliams.

Siekdamas “užkrėsti” jūrine dvasia ir paskatinti jaunuolius išbandyti save „The Tall Ships Races“ burlaiviuose, vakar Klaipėdos universiteto buriniu laivu „Brabander“ išplaukė ir Aurimas Valujavičius. Lietuvą savo žygiais plačiai pasaulyje išgarsinantis  keliautojas, šŠiais metais irkline valtimi įveikė Atlanto vandenyną.

Keliautojas savo socialinių tinklų paskyrose dalinsis kelionės įspūdžiais, pasakos apie buriavimo patirtis, nuotykius ir iššūkius.

Per tris paras Aurimas Valujavičius su visa „Brabander“ įgula, kurioje –  Lietuvos jūrų skautai drauge su šios organizacijos nariu, istoriku, LR Seimo Jūrinių reikalų komisijos pirmininku Valdu Rakučiu, pasieks Švedijos miestą – Karlskroną. Čia rugpjūčio 1-6 dienomis vyksta Jūros šventę primenantis –  Karlskronos salyno festivalis „Archipelago Festival“.

REGISTRACIJA https://forms.gle/kNNPpfzUgS9thxri6