KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS. VASARIO 24-26 D.

Vasario 24-26 dienomis visą Lietuvą prie jūros pakvies ir senamiestį nuspalvins šeštasis Klaipėdos šviesų festivalis. Laukiamiausiu šaltojo sezono renginiu pripažintas festivalis šį kartą dedikuotas 770-ies metų Klaipėdos jubiliejui. Siekiame, kad dauguma pristatomų šviesos projektų būtų sukurti Klaipėdos miestui, o festivalyje atraktyvia forma pateikta miesto istorija, įkvėptų ieškoti, domėtis ir didžiuotis Klaipėda. Šį kartą festivalio tema – LAIKO SPALVOS, kuria siekiama šiuolaikišku rakursu pažvelgti į šių dienų aktualijas, išgrynintą LAIKO supratimą – lyg kodą apibūdinantį žmogaus trapumą ir nepaliaujamai, kasdien kuriamą jau praeities istoriją. O ateitis ar turi istoriją? Ar ji tėra ateitis be istorijos ir tik praeitis gali turėti istoriją? Klaipėdos, jos žmonių LAIKO tėkmė – kokiomis spalvomis nušvinta skirtingi laikmečiai? Kaip miesto patirtis, panaudojant dualistinę laiko ir spalvų prizmę, gali būti perteikiama šiuolaikiniam, skubančiam žmogui? Mūsų gyvenime pamažu nyksta laikrodžiai, kartu su jais tirpsta ir laikas. Didžioji dalis festivalio projektų atsiras istoriškai svarbiose Klaipėdos miesto erdvėse. Apie Klaipėdos kaip miesto virsmus, žmones, asmenybes, dabarties menininkus ir jų indėlį į miesto klestėjimą – toks sugrįžta VII Klaipėdos „Šviesų festivalis“.

 
 

Šviesų ir video menininkai kviečiami šviesų instaliacijomis ir objektais, vaizdo ir garso projekcijomis, inovatyviais media meno projektais iš naujo atrasti įprastas ar atskleisti pamirštas miesto erdves, kultūros paveldo objektus. Festivalyje kviečiami dalyvauti tiek Lietuvos, tiek ir užsienio kūrėjai. Taip pat į festivalio dalyvių gretas yra kviečiami įsitraukti studentai, moksleiviai, kitų sričių menininkai. Dalis projektų yra interaktyvaus pobūdžio, užtikrinantys kūrybinį ir socialinį dialogą tarp menininkų ir bendruomenės.

Projekto tikslai:

– pristatyti festivalį kaip erdvę inovatyviems, šiuolaikines media priemones integruojantiems projektams, užtikrinantiems kūrybinį ir socialinį dialogą tarp menininkų ir bendruomenės;

– sukurti ir/ar atrinkti specialius kūrinius festivaliui, pasitelkiant pažangias technologijas, inovatyvius formos ir turinio sprendimus, atsižvelgiant į šiuolaikinės visuomenės poreikius ir lūkesčius.

Susilieja menas ir technologijos

Festivalis surengtas siekiant supažindinti klaipėdiečius ir miesto svečius su šiuolaikine meno ir medijų raiška, naujai ir inovatyviai pristatyti vienas svarbiausių Lietuvos ir Klaipėdos istorijos datas, patrauklia forma nušviesti uostamiesčio architektūrą ir istoriją bei iš dalies sumažinti metų sezoniškumą.

Naujienos

Šviesų festivalio metu bus ribojamas eismas Klaipėdos senamiestyje

Šviesų festivalio metu bus ribojamas eismas Klaipėdos senamiestyje

 Šeštasis Klaipėdos šviesų festivalis į uostamiestį sugrįžta vasario 14-16 dienomis su jau tradiciniu tapusiu renginio moto: „Ryškiausias mieste!“. Ir šiemet festivalis dedikuojamas dviem svarbioms vasario progoms – Lietuvos nepriklausomybės ir Šv. Valentino dienoms....

Vasario 24-26, 2022

Klaipėda