Klaipėdoje banguoja tarptautinis Europos tautų folkloro festivalis „Europiada“. Daugiau nei septynios dešimtys kolektyvų iš keturiolikos Europos valstybių savo tautinių kostiumų spalvomis puošia Klaipėdos miestą ir pradeda renginiais gausią trečiąją festivalio dieną. Antrąjį festivalio vakarą vainikavo „Europiados“ atidarymo ceremonija, kurioje ir jautrūs pagarbos akcentai – trejus metus trukusios pandemijos aukoms ir karui Ukrainoje.

FESTIVALIO ŽEMĖLAPIS
GRUPIŲ PASIRODYMAI (PDF) 
BENDRA FESTIVALIO PROGRAMA

Klaipėdoje prasideda trečioji festivalio „Europiada“ diena, kurios programoje dar daugiau šokio, dainos ir šiltų susitikimų. Nuo 10.00 iki 12.00 val. Teatro aikštėje vyks muzikos grupių koncertai, tuo pat metu startuos ir „Europiados“ forumas vykstantis Turgaus g.

Europos svečių šypsenos, šokiai ir dainos pasklis penkiose aikštelėse ir nuo 10 val. skambės Teatro a., Karlskronos a., prie skulptūros „Žvejys“ ir paminklo vieningai Lietuvai „Arka“ bei aikštelėje prie burlaivio „Meridianas“. Nuo 15.00 val. Teatro aikštėje vyks vaikų grupių koncertas, o nuo 17 val. „Europiados“ vaikų balius. 19.00–21.00 val. visi laukiami Klaipėdos koncertų salėje – čia vyks chorų koncertas, o ištvermingiausius 22.00 val. kvies „Jam Session – „Europiada“ naktį (Teatro a.).

Svarbiausias antrosios dienos renginys – „Europiados“ atidarymas subūrė 27 kolektyvus demonstravusius savo tautinius šokius, kostiumus ir dainas. Festivalio svečius ir susirinkusius pasveikino Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, senoje ištesėjęs seną Frankenberge (Vokietija) duotą pažadą – jei „Europiada“ sugrįš į Klaipėdą, scenoje suskambės mero atliekamas legendinis kūrinys „What a Wonderful World“.

„Šiandien didi diena – beveik visa Europa savo tradicijomis, šokiu ir dainomis yra Klaipėdoje. „Europiados“ laukimo metai buvo labai ilgi, tačiau mes tikėjome, kad „Europioda“ sugrįš, o Klaipėdos miestu ir mūsų pasiryžimu tikėjo „Europiados“ tarptautinis komitetas. Džiaukimės, mėgaukimės ir kurkime šventę sau ir kitiems“, – atidarydamas renginį sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

57-osios „Europiados“ atidarymo ceremonija kaip ir visas festivalis, neliko nuošalyje nuo pasaulį per pastaruosius trejus metus pakeitusių aktualijų. Atidarymo vakarą jautrus pasirodymas nešantis žinią apie šviesos pergalę prieš tamsą ir blogį, buvo skirtas pagerbti Covid pandemijos aukas ir priminti, kokia svarbi yra Europos vienybė karo Ukrainoje akivaizdoje.

Išreiškiant palaikymą Ukrainai atidarymo vakaro erdvė kaip ir kitos „Europiados“ aikštelės papuoštos ryškiais saulėgrąžų žiedais. Klaipėdoje gyvenantys ukrainiečių kultūros ir švietimo centras „Rodyna“ pristatys savo kultūrą liepos 15 d., penktadienį, chorų koncerte Klaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36, Klaipėda).