Gruodžio 5 d. – Sausio 6 d.

Klaipėda

Kalėdos

Viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“ – ilgamečiai Klaipėdos kalėdinių renginių organizatoriai. Kiekvienais metais kalėdinių renginių ciklas pradedamas gruodžio pradžioje įžiebiant miesto Kalėdų eglę ir baigiamas kartu su Trijų Karalių švente. Kalėdiniai renginiai sutelkia miesto bendruomenę, skatina gerumui ir atjautai.

 

Kalėdinė eglė

Vienas gražiausių pavyzdžių – kalėdinės miesto eglės rinkimai. Jau penktus metus Klaipėdos Teatro aikštė pasipuošė tikra žaliaskare. Šį kartą eglutę padovanojo Bronislovas ir Aldona Jankauskai. Lietuvos didmiesčių eglių varžytuvėse stabilų kursą laikanti Klaipėda kasmet laukia žmonių pasiūlymų, kurie nori miestui padovanoti pagrindinį žiemos švenčių simbolį.

 

Šviesos instaliacija „Šiaurinė žvaigždė“

Kartu su Kalėdų eglute Teatro aikštėje nušvis ir visą kalėdinį laikotarpį iki Trijų karalių šventės lydės šviesos instaliacija „Šiaurinė žvaigždė“. Vieno žymiausių Lietuvos šviesos menininko Arvydo Buinausko instaliacija atspindi kompaso struktūrą ir nurodo pagrindines keturias pasaulio kryptis. Žvaigždės centre, autorius sumontuos galingus prožektorius, kurių siunčiamas šviesos spindulys bus matomas net už 20 kilometrų. Instaliacija veiks nepertraukiamai siekiant išvengti žmonių susibūrimų.

 

Virtualus labdaringas bėgimas

Netradicinį sprendimą tradiciniam, jau aštuntus metus vyksiančiam labdaringam bėgimui, siūlo ir Lietuvos verslo kolegija. Atsižvelgiant į esamą situaciją šalyje, šį kartą visi bėgs virtualiai. Bėgimo dalyviai laiką matuos savarankiškai, bėgdami savo pasirinktoje, saugioje trasoje, naudodami bet kokią sporto programėlę. Įvykdžius bėgimą, jis bus registruojamas užpildant prašomą informaciją, bei įkeliant išmaniuoju laikrodžiu ar telefonu užfiksuotą nuotrauką, kurioje aiškiai būtų matomas įveiktas atstumas ir laikas. Informacija apie renginį www.ltvk.lt/renginiai.

Klaipėdos žvaigždėrakčiai

Pažintinėje svetainėje „Klaipėdos žvaigždėrakčiai“ – 12 žymiausių miesto lankytinų objektų-žvaigždėrakčių, kurie uždega naujas žvaigždes ir atrakina įdomius, mažai žinomus, o gal net ir visai negirdėtus istorinius faktus. „Klaipėdos žvaigždėrakčių“ idėja kilo, norint atkreipti miestiečių bei atvykstančių į miestą svečių dėmesį į Klaipėdos istorinį daugiasluoksniškumą bei žymių, nepelnytai užmirštų, asmenybių paliktus pėdsakus. Lai būna atskleistos miesto paslaptys!

Renginiai

VšĮ „Klaipėdos šventės“ jau septintus metus kuria klaipėdiečių bendryste grįstą gruodį, kviesdami klaipėdiečius būti kūrėjais bei ambasadoriais. Ir nors 2020-ieji kalėdinius renginius perkėlė į virtualią erdvę, Kalėdos į miestą ateis jaukios, šviesios ir baltos.

Naujienos

Žvaigždėtas Klaipėdos eglutės įžiebimas – tik virtualiai

Žvaigždėtas Klaipėdos eglutės įžiebimas – tik virtualiai

Pandemijai keičiant ilgametes tradicijas, svarbiausi žiemos švenčių renginiai atkeliauja į klaipėdiečių namus. Kalėdinio laukimo pradžią žymintis eglutės įžiebimo renginys – „Keliaujančios Kalėdos Klaipėdoje“ šį kartą keliasi į virtualią erdvę. Šventinio koncerto...

Saugumą užtikrins daugiau policijos pareigūnų

Saugumą užtikrins daugiau policijos pareigūnų

Nors gruodžio 5-ąją, Teatro aikštėje nevyks joks renginys, mieste budės daugiau policijos pareigūnų. Anot Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos tarnybos viršininkės Rasos Bekėžienės, vien tik akcentuoti saugumo būtinybę nebepakanka,...

Keliaujančios Kalėdos Klaipėdoje

Keliaujančios Kalėdos Klaipėdoje

Žiemos šventės Klaipėdoje bus saugios ir šviesios. Šventinių renginių organizatoriai tikina, jog nepaisant pasaulinės pandemijos suvaržymų, mieste nestigs nuotaikos ir šiam metų laikui būdingo šventinio džiaugsmo. Teatro aikštę ir vėl papuoš žmonių dovanota...

Organizatorius

Projektą finansuoja

Projektą pristato

Remėjai

Draugai

Informaciniai rėmėjai