Klaipėdai minint 770-ies metų įkūrimo jubiliejų, į miesto istorijos puslapius ką tik buvo įrašytas dar vienas reikšmingas faktas – Klaipėda antrą kartą tapo svetingais „Europiados“ namais. Po trylikos laukimo metų miestas dar kartą iškėlė „Europiados“ vėliavą, kuri plevėsavo liepos 13-17 dienomis. Po pasaulį pakeitusių pastarųjų metų, „Europiada“ į Klaipėdą sugrįžo mažesnė, tačiau lygiai tiek spalvinga ir skambi kaip pirmąjį kartą. Sekmadienio vakarą iškilmingoje uždarymo ceremonijoje „Europiados“ vėliava perduota 2023 metų „Europiados“ miestui – Gotai.

„Pasidžiaukime vieni kitais, ta nuostabia švente kurios paskutiniai akordai skamba dabar. Iš tiesų, tas kelias dienas buvome šokio, dainos, nuostabaus šėlsmo sūkuryje – tai nebuvo „Europiada“ Klaipėdoje, tai buvo Klaipėda „Europiadoje“. Tomis dienomis Klaipėda buvo tarsi Mikalojaus Konstantino Čiurlionio „Karalių pasaka“ – visoje šalyje siautė vėjai, lietus, snigo, o Klaipėda buvo globojama aukščiausių jėgų – čia švietė saulė. Ir nors šiandien graudu perduoti „Europiados“ vėliavą, labai džiaugiuosi, kad „Europiada“ ir Klaipėda išlaikė savo egzaminą. Visi sukūrėme nuostabią šventę“, – išlydėdamas 57-ąją „Europiadą“ kalbėjo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Nuo trečiadienio iki sekmadienio Klaipėdoje viešėjo 73 kolektyvai iš 14-os Europos šalių, kurie kasdien klaipėdiečius ir miesto svečius sveikino savo pasirodymais, šypsenomis ir jaukiais susitikimais. Nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro, šešiose skirtingose erdvėse buvo galima džiaugtis Europos tautų kultūrą pristatančio festivalio dalyviais, jų šokiais, dainomis, tautinių kostiumų grožiu.  Šį kartą Klaipėdoje svečiavosi Alandų salų, Belgijos, Bulgarijos, Čekijos, Vokietijos, Estijos, Ispanijos, Suomijos, Vengrijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Švedijos kolektyvai.

Sekmadienio vakarą finaliniu renginio akcentu tapo „Europiados“ vėliavos perdavimas sekančiam „Europiados“ miestui, kuriuo 2023 m. bus Vokietijos miestas Gota. 

„Išlydint 57-ąją „Europiadą“ kalbu su džiaugsmo ašaromis ir begaliniu noru nenutraukti šios nuostabios bendrystės ir kasmet grįžti į tą šeimą, kurią penkioms dienoms taip darniai kuria skirtingos Europos tautos. Šiandieną išsiskiriame su šeimos nariais, tačiau širdyje didelė viltis, kad Klaipėdos istorijos, kuomet „Europiada“ buvo atidėta tris kartus – daugiau neteks pakartoti. Ir lai nesupyksta kiti Lietuvos miestai, bet neįsivaizduoju kur dar galėtų „Europiada“ sugrįžti – manau tik čia į mūsų visų Klaipėdą“, – sakė Asta Dirgėlienė, „Europiados“ tarptautinio komiteto narė.

Teisę surengti festivalį „Europiada“ Klaipėda iškovojo dar 2017 m. Kur vyks festivalis tuomet spręsta Belgijos mieste Antverpene – būtent čia ir gimė pats renginys. Klaipėdoje festivalis turėjo vykti 2020 m., vėliau 2021 m., tačiau dėl pandemijos atšauktas ir perkeltas į šią vasarą.