Liepos 21-23 d. du jūrinę kultūrą puoselėjantys renginiai – Jūros šventė ir „Baltic Sail“, sujungs savo pajėgas ir kvies klaipėdiečius bei miesto svečius nepamirštamam vasaros savaitgaliui.

Jūros šventė savaite anksčiau
Nors iki gausiausiai lankomo metų renginio – Jūros šventės dar beveik pusmetis, renginio organizatoriai atkreipia dėmesį į kiek ankstesnę nei įprasta renginio datą – liepos 21-23 d., kuri derinta prie atplaukiančių burlaivių. Jūros šventės data paskutinį kartą ankstinta 2017 metais, kuomet vyko kartu su didžiųjų burlaivių „The Tall Ships Races“ lenktynėmis.

„Jūros šventė ne kartą yra buvusi ne paskutinį liepos savaitgalį, tačiau suprasdami, kad daugeliui žmonių, ypač atvykstančių iš užsienio ši data labai svarbi, norime akcentuoti jos pakeitimą. Tad kviečiame ryškiai savo kalendoriuje pasižymėti liepos 21-23 d., kuomet susitiksime 89-osios Jūros šventės bangose“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorė Eglė Šulskė.

Nors renginio organizatoriai kol kas detalių apie Jūros šventės programą neatskleidžia, visgi, žadama, kad šventės svečių lauks daugiau veiksmo ir pramogų ant vandens, taip atsigręžiant į pirminę Jūros šventės gimimo idėją – kviesti ir telkti visą šalį prie Baltijos jūros. Liepos 21-23 dienomis, renginio svečių lauks 100 nemokamų renginių – jūrinės ceremonijos, geriausi koncertai, ryškūs teatriniai pasirodymai, parodos ir susitikimai, didžiausia vasaros mugė, sportas, pramogos.

Burlaivių kursas link Klaipėdos
„Baltic Sail“ – tai aštuonis Baltijos pakrantės miestus – Klaipėdą, Karlskroną, Rostoką, Zasnicą, Gdanską, Ščeciną, Nystedą ir Turku vienijanti asociacija. Remdami tradicinį buriavimą kaip Europos jūrinės kultūros paveldo dalį, miestai skatina ir kviečia senovinių burinių laivų savininkus leistis į kelionę po Baltijos jūrą, aplankant ir burėmis papuošiant šiuose miestuose vykstančias jūrinę kultūrą puoselėjančias šventes.

„Nors kalbame apie regatas, kurios papuoš ir nudžiugins Klaipėdą ir Lietuvą dar tik liepos mėnesį, tačiau bures šiai šventei iškėlėme dar praėjusiais metais, Rostoke. Džiugina, kad tie susitikimai ir susitarimai jau tampa kūnu, paliudydami, kad tarptautiniai ryšiai, aktyvi jų plėtotė ir nuolatinis dėmesys jiems – tiesiog būtina sąlyga šiuolaikiško jūrinio miesto raiškai ir veiklai. Laukia dar daug atsakingų darbų, kuriuos atlikti būtina laiku ir labai preciziškai, ko ir tikiuosi iš mūsų, klaipėdiečių organizacinės komandos“,  – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Liepos 21-23 dienomis, Jūros šventės metu, Klaipėdoje viešės buriniai laivai iš trijų šalių. Didžiausias „Baltic Sail“ laivas, atplauksiantis į Klaipėdos uostą – antrą kartą sugrįžtantis laivas iš Vokietijos „Santa Barbara Anna“. Pažinčiai su istorinių laivų specifika, kvies ir du burlaiviai iš Lenkijos „Bonawentura“ ir „Baltic Star“. „Bonawentura“ – vienas seniausių Lenkijos burlaivių. Svetingai savo denius lankytojams atvers ir legendiniai Lietuvos burlaiviai. Klaipėdos universiteto gafelinės škunos tipo burlaivis „Brabander“ bei Klaipėdos Universiteto laivynui priklausanti jachta „Odisėja“.

Liepos 21-23 d. šie laivai atvers denius lankytojams ir organizuos išplaukimus iš Kruizinių laivų terminalo iki jūros vartų.