Jautriai, šiltai, nuspalvintas Ukrainos vėliavos spalvomis, uostamiestyje prasidėjo VII Klaipėdos šviesų festivalis. Šį kartą festivalis dedikuotas 770 metų Klaipėdos jubiliejui, todėl pora dešimčių  šviesos projektų, instaliacijų, 3D projekcijų – skirti pabrėžti unikaliai miesto istorijai. Pasaulį pakeitusi šio ryto žinia įtakojo ir festivalio programą – solidarizuojantis su Ukrainos žmonėmis, nuo 18.00 iki 19.00 val. paskelbta tylos valanda, o pagrindiniai projektai nusidažė mėlyna ir geltona spalvomis. Ant Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastato bokšto festivalio organizatorių iniciatyva įsižiebė Ukrainos vėliavos projekcija. Festivalis šviesos instaliacijomis kvies vasario 24-26 d.

Projektai nušvito Ukrainos vėliavos spalvomis
VII Klaipėdos šviesų festivalis, kurio idėja ir tematika dedikuota 770 Klaipėdos jubiliejui, savo starto dieną įgavo dar vieną misiją. Anot festivalio organizatorių, trys Klaipėdos šviesų festivalio vakarai turi naują prasmę – projekto skleidžiamomis šviesomis telkti miesto, šalies bendruomenę vienybei ir draugystei.

18 val. Klaipėdoje prasidėjus Ukrainos palaikymo akcijai, festivalio projektai paskendo tyloje ir nusidažė geltona bei mėlyna spalvomis, o ant Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastato bokšto įšviesta Ukrainos vėliava. Prie palaikymo akcijos prisijungė ir Klaipėdos senamiesčio verslininkai, savo iniciatyva languose įžiebę Ukrainos vėliavos spalvas. 

Atidarymo akcentas – su klaipėdietišku jaunystės gūsiu
Teatro aikštėje, prie simbolinės miesto gimtadieniui dedikuotos instaliacijos – „Laiko spalvos 770“, paskelbta Šviesų festivalio ir jubiliejinių770 Klaipėdos metų pradžia.
Atidarymo ceremoniją pradėjo energingas jaunųjų klaipėdiečių – šokių kolektyvo „INTRUS-įsibrovėliai į šokių pasaulį“ pasirodymas, su unikaliu klaipėdiečio kompozitoriaus Kristijono Lučinsko garso takeliu. Netrukus, susirinkusiems sveikinimo žodį tarė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

„Likimas taip susiklostė, kad ši diena žymi ne tik Klaipėdos šviesų festivalio startą ir išskirtinių Klaipėdos metų atidarymą, bet ir dėl to, kad prieš 14 val. pasaulis atvertė naują istorijos lapą. Šio festivalio šūkis – laiko spalvos, labai taikliai atliepia šio laikmečio, šios dienos ir situacijos spalvas – mėlyna ir geltona. Šviesos Klaipėdoje šįvakar tenušviečia kelius ir protus, teįkvepia geriems ir kilniems darbams“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Šalia vienos ryškiausių Klaipėdos simbolių – Taravos Anikės suskambo efektingas, drąsus ir energingas projekto „PERK-UNIJA“ šou su specialiai sukurtu industrinės perkusijos pasirodymas „Alchemija“. Teatro aikštę nušvietus ryškioms lazerių šviesoms paskelbtas Klaipėdos šviesų festivalio startas.

KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS KVIEČIA VASARIO 24-26 D. 18.00-23.00 VAL.

 IŠSAMI FESTIVALIO PROGRAMA IR ŽEMĖLAPIS https://bit.ly/3sFfAnV