In English

NAUJIENOS

RĖMĖJAI

 • Visi
 • Projektą globoja
 • Projektą finansuoja
 • Projektą pristato
 • Projekto partneris
 • Projekto mecenatas
 • Burlaivius priimančio uosto rėmėjai
 • Burlaivių rėmėjai
 • Burlaivius priimančio uosto bičiuliai
 • Informaciniai rėmėjai
 • Organizatorius
 
Išmanusis partneris
 

LENKTYNIŲ ŽEMĖLAPIS

ŠVENTĖS ŽEMĖLAPIS

THE TALL SHIPS RACES 2017 PROGRAMA

LIEPOS 29 DIENA, ŠEŠTADIENIS

 

iki 13.00 Burlaivių atplaukimas, švartavimas.

Kruizinių laivų terminalas, Danės upė, Lectus III, Vakarų Baltijos laivų statykla.

 

15.00-15.30 The Tall Ships Races 2017 atidarymo ceremonija. Keliamos 19 šalių vėliavos.

Kruizinių laivų terminalo scena.

 

20.00-23.00 Kapitonų vakaras (Captain’s Dinner).

Klaipėdos Dramos Teatras (oficialus renginys su kvietimais).

 

LIEPOS 30 DIENA, SEKMADIENIS

 

10.00-20.00 Burlaiviai atviri lankytojams. Nemokamas burlaivių lankymas

Kruizinių laivų terminalas, Danės upė, Lectus III, Vakarų Baltijos laivų statykla.

 

10.00-14.00 Pramoginės sporto varžybos įgulų dalyviams. Pliažo tinklinis, estafetės ir t.t.

Smiltynė (atviras renginys).

 

17.00-18.00 Įgulų paradas. Eisena miesto gatvėmis.

Manto g., Naujojo Sodo g., Naujoji Uosto g., Kruizinių laivų terminalas.

 

18.00-18.45 Įgulų apdovanojimo ceremonija. Prizų įteikimas įguloms nuo STI ir miesto mero.

Kruizinių laivų terminalo scena.

 

20.00-00.00 Įgulų vakaras (Crew party).

Klaipėdos Piliavietė (uždaras renginys).

 

LIEPOS 31 DIENA, PIRMADIENIS

 

10.00-17.00 Burlaiviai atviri lankytojams. Nemokamas burlaivių lankymas.

Kruizinių laivų terminalas.

 

12.00-16.00 Ekskursijų diena įguloms.

Jūrų muziejus, Delfinariumas (uždaras renginys).

 

RUGPJŪČIO 1 DIENA, ANTRADIENIS

 

11.00 Burlaivių atsišvartavimas. Rikiuotė.

Uosto akvatorija.

 

12.00 Burlaivių paradas.

Uosto akvatorija, Klaipėdos uosto vartai.

 

15.00 Lenktynių Startas.

Už uosto vartų, jūroje.

THE TALL SHIPS RACES

„The Tall Ships’ Races“ renginiai padarė didelę įtaką dviem pasaulinėms tendencijoms: nacionalinių buriavimo mokymo asociacijų kūrimuisi visame pasaulyje ir daugybės kitų regatų, švenčių bei festivalių, susijusių su buriniais laivais, atsiradimui. Skaičiuojama, jog šiuo metu Europoje kasmet vyksta daugiau nei 200 marinistinių festivalių, kurių pagrindinis akcentas yra tradiciniai buriniai laivai. Vienas žinomiausių iš tokių renginių – „The Tall Ships Races“.

2002 m. naujai įkurta organizacija „Sail Training International“ (STI) vienija daugiau nei 20 nacionalinių organizacijų įvairiose pasaulio šalyse – Australijoje, Belgijoje, Kanadoje, Danijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Airijoje, Italijoje, Latvijoje, Olandijoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Portugalijoje, Rusijoje, Ispanijoje, Švedijoje, JAV, Didžiojoje Britanijoje ir kt. Lietuvos buriavimo mokymo asociacija į šią tarptautinę šeimą priimta 2007 metais.

STI burlaivių lenktynes „The Tall Ships Races“ organizuoja kiekvienais metais vis kitose jūrose, Lenktynes sudaro trys lenktyniniai ir vienas ne lenktyninis etapas, kurių maršrutas išdėstytas tarp keturių valstybių uostų. Pagrindinis regatos prizas, dėl kurio kovoja kiekvieno laivo įgula, yra sidabrinis burlaivio „Cutty Sark“ modelis, kuris simbolizuoja regatos tikslą – bendradarbiavimą ir draugystę tarp laivų įgulose esančių žmonių.

Tradiciškai pirmasis „The Tall Ships’ Races“ lenktynių etapas – lenktynės tarp dviejų uostų, antrasis – laisvas perplaukimas į kitą uostą, kurio metu laivai nelenktyniauja, keičiasi įgulų nariais, trečiasis etapas – varžybos į paskutinį uostą. Kiekviename iš lenktynes priimančių uostų 3-4 dienas vyksta šventė: susitikimai, priėmimai, koncertai, apdovanojimų ceremonija, sporto varžybos ir kiti renginiai. Priimančio miesto renginio kulminacija tampa įgulų paradas miesto gatvėmis ir uostą paliekančių, į jūrą išplaukiančių, burlaivių paradas.

LENKTYNIŲ DALYVIAI

Lenktynėse dalyvauja bet kokio tipo ir amžiaus buriniai laivai (ilgesni nei 9,14 m), kurie skirstomi į kelias klases: A klasė – visi laivai skersinėmis burėmis, didesni nei 40 metrų (pvz., barkentinos, brigai, brigantinos ir kt.); B klasė – tradicinio apiburinimo laivai, trumpesni nei 40 m (paprastai su gafelinėmis burėmis); C klasė – modernaus (bermudinio) burių tipo laivai, mažesni nei 40 m ir nenaudojantys spinakerių; D klasė – modernaus apiburinimo laivai, naudojantys spinakerius.

Pagrindinė sąlyga regatoje dalyvaujantiems laivams – ne mažiau nei pusę įgulos turi sudaryti jaunimas nuo 15 iki 25 metų. Taip pasiekiamas pagrindinis STI tikslas – buriuojant ugdyti skirtingų tautybių, religijų ar socialinių sluoksnių jaunus žmones, suteikti jiems naujos patirties ir galimybę dirbant komandoje įveikti jūrų pateikiamus fizinius, emocinius iššūkius bei skatinti tautų draugystę.

Šios STI pastangos įvertintos 2008 metais: organizacija buvo nominuota Nobelio Taikos premijai.

ISTORIJA

Burlaivių lenktynių „The Tall Ships’ Races“, ankščiau vadintų „Cutty Sark“ vardu, istorija siekia 1872 metus. Tada į savo pirmąjį reisą išplaukė legendinis anglų tristiebis burlaivis „Cutty Sark“, tituluojamas greičiausiu XIX a. pabaigos – XX a. pradžios burlaiviu: jo pasiektas greičio rekordas – iš Australijos į Angliją –  69 dienos.

Burlaivis, kurio korpuso ilgis 85,34 m, plotis 10,97 m, keliamoji galia 2133 tonos, vežiojo arbatą iš Kinijos, vilną iš Australijos, džutą iš Filipinų ir t.t

Burlaivio „Cutty Sark“ ir jo konkurento „Termophylae“ varžybos prasidėjo būtent „arbatos ir vilnos keliuose“. Burlaivių tarpusavio rungtyniavimas kas greičiau atplauks į paskirtą uostą išaugo į kapitonų, laivų savininkų bei paprastų piliečių Anglijoje lažybas.

Iš kelių šimtų XVII – XVIII amžiuje plaukiojusių burlaivių, tokių kaip „Cutty Sark“, iki šių dienų išliko tik šis vienas. Kaip muziejus, jis nuo 1957 m. stovi sausame doke Grinviče, Londone.

1938 m. Stokholme buvo surengtas pirmasis mokomųjų burlaivių sąskrydis ir įsteigta Šiaurės Europos mokomųjų burlaivių sąjunga. Ši iniciatyva buvo užgožta karo, ir tik 10 metų po karo darbą atgaivino britų admiralitetas: buvo įkurta Mokomųjų burlaivių asociacija „Sail Training Association“ (STA), kurią 2002 metais pakeitė nauja organizacija „Sail Training International“ (STI).
1956 metais STI surengtoje 750 mylių regatoje nuo Tor Bay įlankos Pietų Anglijoje iki Lisabonos dalyvavo 22 burlaiviai iš 11 šalių. Regata sulaukė didžiulio susidomėjimo ir jos organizatoriai nusprendė renginį paversti tradicine vasaros švente, vykstančia kas antri metai.

„Sail Training Association“ tikslas buvo rūpintis, kad didieji burlaiviai neišnyktų. Asociacija siekė,  kad regata būtų ne vien sportinis, bet ir kultūrinis renginys, populiarinantis buriavimą, skatintis jaunimą išmėginti savo jėgas jūroje ir stiprinantis draugystę tarp įvairių šalių buriuotojų mėgėjų bei profesionalų.

Praėjus keleriems metams asociacijos veikla tapo ypač populiari ir regatas pradėta rengti visame pasaulyje.

APIE KLAIPĖDĄ

Klaipėda – trečiasis pagal dydį ir gyventojų skaičių Lietuvos miestas. Miestas, įsikūręs vietoje kur Kuršių marios įteka į Baltijos jūrą. Būdama nuostabiame lietuviškos gamtos kampelyje, garsėjanti savo kultūrinio paveldo gausa bei išskirtinumu, patrauklia aplinka ir unikaliu senamiesčiu, Klaipėda palieka neišdildomų įspūdžių turistams.

Rytinėje Kuršių marių pusėje yra didžioji miesto dalis, centras ir senamiestis, o vakarinėje, esančioje Kuršių Nerijos teritorijoje – Kopgalis ir Smiltynė. Klaipėdoje yra dvi perkėlos: senoji (miesto centre) ir naujoji (labiau į pietus). Išilgai Kuršių marių driekiasi didelis uostas, kurio šiaurinis kraštas siekia Baltijos jūrą, o pietinis baigiasi ties Medžių prieplauka – Kuršių marių įlankėle, esančia ties Kiaulės Nugaros sala; čia yra tarptautinė jūrų perkėla. Šiauriau Klaipėdos išlikusios unikalaus grožio natūralios kopos, driekiasi pėsčiųjų ir dviračių takai, kuriais galima pasiekti Lietuvos kurortą –  Palangą.

Dėl palankios Klaipėdos geografinės padėties, patogios tarptautinių ir vietinių transporto tinklų sistemos bei gerai išvystytos  infrastruktūros, miesto svečiai gali patogiai ir greitai pasiekti Klaipėdą iš bet kurios pasaulio vietos. Atvykti į Klaipėdą patogu jūros keliu – keltais ir laivais, oro keliu – tarptautinis Palangos oro uostas yra tik 28 km nuo Klaipėdos miesto centro, autokeliais – modernių autokelių tinklas jungia Klaipėdą su kitais šalies miestais ir sostine Vilniumi bei su daugeliu Europos, Rusijos ir Skandinavijos miestų.

Daugiau informacijos:

https://www.klaipeda.lt/lit/Apie-miesta-/959

http://www.klaipedainfo.lt/

ŽURNALISTŲ AKREDITAVIMAS

PARSISIŲSTI AKREDITACIJOS FORMĄ (WORD)

 

Akreditacijos terminas: liepos 26d. – rugpjūčio 2d.
Akreditacijos formos turi būti atsiųstos iki 2017 m. liepos 20 d.
Norintis gauti akreditaciją žurnalistas asmeniškai elektroniniu paštu mediaaccreditation@seafestival.lt turi atsiųsti užpildytą formą.
Akreditacijai gauti žurnalistas pateikia:
 1. Užpildytą akreditavimo anketą; 
 2. Asmens amžių atitinkančią nuotrauką. Nuotrauka siunčiama elektroniniu paštu; 
 3. Visi dokumentai akreditacijai gauti turi būti pateikiami lietuvių arba anglų kalba;

 

SPAUDOS CENTRO DARBO LAIKAS (Priešpilio g. 2)

Liepos 26 d. 09:00-06:00 val.
Liepos 27 d. 09:00-06:00 val.
Liepos 28 d. 09:00-06:00 val.
Liepos 29 d. 09:00-06:00 val.
Liepos 30 d. 09:00-06:00 val.
Rugpjūčio 1 d. 09:00-06:00 val.
Rugpjūčio 3 d. 09:00-04:00 val.

 

Kontaktai žiniasklaidai:
Rūta Steponavičienė
tel. + 370 685 48488
 el.paštas: ruta@seafestival.lt;

SAVANORIAI

TAPK „THE TALL SHIPS RACES 2017“ LENKTYNIŲ RENGINIO SAVANORIU

 

 

 

2017 m. liepos 29 – rugpjūčio 1 dienomis Klaipėda priims tarptautinį burlaivių „The Tall Ships Races 2017“ laivyną. Renginio organizatorius VšĮ „Klaipėdos šventės“ kviečia aktyvius, energingus, komunikabilius jaunuolius tapti renginio savanoriais.

Užpildytą registracijos anketą siųskite el.p. savanoriai@jurossvente.lt

Burlaivius iš įvairių pasaulio šalių uostamiestis priims jau ketvirtą kartą. Klaipėdoje, tikimąsi, viešės apie 80 įvairaus tipo burinių laivų. Draugiškų ir rūpestingų savanorių pagalba, dirbant su įgulomis, yra svarus indėlis į tarptautinio renginio sėkmę.

Kviečiame visus buvusių regatų, burlaivių lenktynių savanorius ir visus tuos, kuriems artima savanorystės idėja, prisijungti prie renginio organizatorių komandos. Tapę renginio savanoriais įgysite naujos, įdomios patirties, susipažinsite su įvairiais žmonėmis, sustiprinsite komandinio darbo įgūdžius ir patirsite naujų, neišdildomų įspūdžių.

Anketinius reikalavimus atitinkantys kandidatai bus pakviesti į dvi mokymų sesijas – balandžio pabaigoje ir prieš renginį.

 

SAVANORIO ANKETA

Išsamesnė informacija tel. (8-46) 416282

KONTAKTAI

PETRAS JUCIUS
Projektų techninės dalies koordinatorius / Fleet manager
VIOLETA ULEVIČIENĖ
Projekto vadovė / Project manager
VIEŠOJI ĮSTAIGA „KLAIPĖDOS ŠVENTĖS“
Šaulių g. 32-5 LT-92231, Klaipėda
Įmonės kodas: 141910112, PVM kodas: LT419101113
Tel.: 8 46 400 300, info@jurossvente.lt