2018-ŲJŲ „ŠVYTURIŲ RALIO“ NUGALĖTOJAIS TAPO KLAIPĖDIEČIAI

Rugsėjo 22-ąją, šeštadienį, Smiltynėje startavo didžiulio populiarumo susilaukęs jau 6-asis „Švyturių ralis“, pakvietęs į pažintinį turą po į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą Kuršių neriją.

Pirmąkart ralis vyko ne žemyninėje šalies dalyje, bet pusiasalyje, į kurį patekti automobiliais galima tik keltu. Dėl to šiemet buvo ribojamas ralio dalyvių skaičius – dalyvavo pirmieji suskubę užsiregistruoti 80-imt ekipažų. Galima tik spėlioti, kodėl starte nepasirodė 7-ios iš anksto užsiregistravusios komandos. Jų vietas su džiaugsmu būtų užėmę tie, kas nespėjo užsiregistruoti, todėl kone kasdien viltingai renginio organizatoriams rašė ir skambino klausdami – gal atsirado laisvų vietų? Beje, dalyviai šiemet užsiregistravo per rekordiškai trumpą laiką – per nepilnas dvi dienas!

Vaikai, mamos, tėčiai, močiutės, seneliai, bičiuliai, kolegos azarto susidoroti su išradingomis praktinėmis užduotimis neprarado nei lyjant, nei pučiant gūsingam vėjui.

Daugiausia ralio dalyvių šiemet buvo klaipėdiečiai, kiti atvyko iš aplinkinių miestų ir miestelių, taip pat – Vilniaus, Kauno, Telšių ir net iš Biržų bei Vilkaviškio. Daugumai šis renginys yra puiki rudeninė tradicija.

„Ralistams“ buvo parengtas naujas maršrutas. Prieš pat startą išdalintos kelio knygos su praktinėmis užduotimis, kurias ekipažo nariai turėjo išspręsti iki nurodyto taško pusiaukelėje. Grąžinusiems pirmąją užduočių knygą, renginio komisarai įteikė antrąją, kurią reikėjo grąžinti Nidoje.

Išilgai Nerijos nutiestas vienintelis krašto kelias Smiltynė – Nida, kurio ilgis yra vos 52 kilometrai, tad šįkart keliautojai daugiau laiko praleido ne automobiliuose, bet lankytinuose Neringos objektuose Juodkrantėje, Pervalkoje, Preiloje, Nidoje – tai tapo gražia preliudija į artėjančią Tarptautinę turizmo dieną (Tarptautinė turizmo diena – rugsėjo 27d.)

Tradiciškai visų finišavusių „Švyturių ralio“ dalyvių laukė vaišės – žuvienė, mobilioje krosnyje kepti „čirviniai“ blynai ir net 1200 cepelinų! Čia pat buvo galima susipažinti su gintaro „gaudymo“ bei apdirbimo technika. Mažiausiųjų ekipažo dalyvių galutiniame kelionės taške – Nidoje – laukė specialiai jiems skirtos pramogos su vaikų švenčių organizatoriais – „Linksmas lagaminas“.

Kol buvo skaičiuojami ralio rezultatai, muzikinį foną kūrė pianistas Marijus Sūdžius ir vokalistė Edita Bodrovaitė, pamario krašto dainas atliko folkloro ansamblis „Giedružė“ (vad. Audronė Buržinskienė).

Baigus skaičiuoti rezultatus visiems dalyviams buvo įteikti padėkos raštai. Nugalėtojams, daugybės nominacijų laimėtojams (jauniausiems, brandžiausiems, šmaikščiausiems, ryškiausiems, atvyksusiems iš toliausiai ir kt.)  įteiktos renginio rėmėjų dovanos – kvietimai apsilankyti Klaipėdos baseine, Dinozaurų parke Radailiuose, „Simuliatorių akademijoje“, taip pat -„Autoaibės“ kuponai, „Vilniaus duonos“ gardėsiai bei renginio partnerio – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos – įsteigtos dovanos.

Specialų lojalumo prizą gavo ekipažas, kurio nariai Ieva ir Tautvydas Vidugiriai savo vestuves nusprendė atšokti anksčiau, nes norėjo dalyvauti „Švyturių ralyje“.

Galiausiai paskelbti šio pažintinio projekto nugalėtojai.

Pirmąkart „Švyturių ralio“ istorijoje net trys komandos (visos – iš Klaipėdos) surinko po vienodą balų skaičių, todėl pirmosios vietos nugalėtojas buvo išrinktas burtų keliu.

Sėkmė nusišypsojo Tado  Bundulo komandai „Pelėdos“, jiems ir atiteko pagrindinis kompanijos „Inchape Motors“ įsteigtas prizas – savaitgalis su vairavimo džiaugsmą suteikiančiu automobiliu „Mazda CX-5“, kuris laimėtojams bus perduotas su  sklidinu kuro baku.

Antrosios vietos laimėtojais tapo Tomo Kuprio komanda „Kupriai“.

Trečiąją vietą į Klaipėdą išsivežė komanda „Parduodu garažą“, vadovaujama šmaikščios kapitonės Julijos Vasiljevos.

Visi nugalėtojai apdovanoti „Autoaibės“ dovanų kuponais ir „Vilniaus duonos“ gardumynais.

Azartiška lenktynių nuotaika, draugiški varžovai, patraukliu būdu įgytos naujos žinios, puikiai praleistas laisvalaikis gryname ore– štai priežastys, dėl kurių tiesiog privalome susitikti „Švyturių ralyje“ ir kitais metais!

Projektą finansuoja

Projektą pristato

Projekto partneris

Rėmėjai

AGILA LOGO MELYNAS SU UZRASU

Informaciniai rėmėjai

IYP Logo Blue Square ESG Copy
Privatumo nustatymai
Jūsų lankymosi mūsų svetainėje metu, svetainė gali kaupti naršymo duomenis, dažniausiai slapukų forma. Čia galite keisti privatumo nustatymus.
Turėkite omeny, jog bet kokie pakeitimai gali turėti didelės įtakos svetainės atvaizdavimui ir taip patirsite nepilnavertį naršymą.