KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS

Žiemos šventėms palikus miestą, vasario viduryje į sceną žengia Klaipėdos „Šviesų festivalis“. Šeštąjį kartą vyksiantis projektas yra pripažintas populiariausiu šaltojo sezono renginiu ne veltui. Su šūkiu „Ryškiausias mieste!“ tamsą ir žiemišką nuobodulį sklaidantis festivalis į Klaipėdos senamiestį pritraukia tūkstančius klaipėdiečių ir miesto svečių, o senamiesčio gatves transformuoja netikėtais sprendimais, spalvomis ir formomis.

  • Festivalio sumanytojas VšĮ „Klaipėdos šventės“;
  • Pirmą kartą festivalis surengtas 2015 m.;
  • Vos po metų, 2016 m. pavasarį, Klaipėdos miesto savivaldybės užsakymu atliktas „KULTŪROS LAUKO TYRIMAS – miesto kultūriniai renginiai, festivaliai, šventės: populiarumas ir jų kokybės vertinimas“ parodė, jog KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS yra populiariausias šaltojo sezono renginys Vakarų Lietuvos regione ir ketvirtas pagal populiarumą metų renginys;
  • Festivalyje kasmet pristatoma pora dešimčių unikalių projektų, šviesos instaliacijų. Siekiama, jog dauguma projektų būtų specialiai kuriami ar adaptuojami Klaipėdai;
  • Festivalį kasmet aplanko keliasdešimt tūkstančių klaipėdiečių ir miesto svečių;
  • Festivalio metu organizuojamos naktinės ekskursijos, kuriose pristatomi svarbiausi festivalio projektai, išskirtinės erdvės, Klaipėdos požemiai. 2017 m. mokamose ekskursijose dalyvavo daugiau nei 2000 festivalio svečių iš įvairių Lietuvos miestų.

2015 m. viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“ surengė pirmąjį Klaipėdoje ir Vakarų regione šviesų festivalį, siekiant supažindinti miestelėnus ir Klaipėdos svečius su šiuolaikine meno ir medijų raiška, naujai ir inovatyviai pristatyti vienas svarbiausių Lietuvos ir Klaipėdos istorijos datas, patrauklia ir atraktyvia forma nušviesti uostamiesčio architektūrą ir istoriją bei iš dalies sumažinti metų sezoniškumą.

Organizatorius

Pristato

Partneriai

Rėmėjai

Draugai

Informaciniai rėmėjai

Privatumo nustatymai
Jūsų lankymosi mūsų svetainėje metu, svetainė gali kaupti naršymo duomenis, dažniausiai slapukų forma. Čia galite keisti privatumo nustatymus.
Turėkite omeny, jog bet kokie pakeitimai gali turėti didelės įtakos svetainės atvaizdavimui ir taip patirsite nepilnavertį naršymą.